Przyjaciele mojego bloga

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dywanik. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą dywanik. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 6 sierpnia 2015

Kolejny szydełkowy dywanik

Od lat nie mam dywanu na podłodze, ponieważ ukradli mi z trzepaka ;-(  Teraz zima mi nie straszna. A najbardziej jestem zadowolona z tego,  że w przeciwieństwie do konwencjonalnych dywanów można go składać :)), oraz będę mogła go wyprać jak sweter i wyschnie na podłodze. Już nie będę musiała wywieszać na trzepaku ;-)))))  "Pineapple Song" tak nazwała go autorka Patricia Kristoffersen. Nawiasem mówiąc, mały dywan (choć kiedyś wydawał mi się wielki) zamieszka w łazience. Ten ma średnicę 135 cm. Włóczka Puchatek, szydełko Prym 6mm.










 Książkę Kristoffersen Patricia - absolutnie wspaniałe serwety - 1996 w wersji angielskiej można pobrać TUTAJ.



 Opis, po rosyjsku,  można znaleźć TUTAJ.


 

niedziela, 26 lipca 2015

Szydełkowy dywanik

 Zrobiłam na próbę z włóczki Puchatek, ponieważ bawełniany sznurek jest, dla mnie, zbyt drogi ;-(  Na wykonanie wykorzystałam 3 motki (140m w motku). Szydełko nr 7. Średnica dywaniku 85 cm.









 Schemat znalazłam w internecie
TUTAJ