Przyjaciele mojego bloga

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą czapka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą czapka. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 8 grudnia 2014

czwartek, 4 grudnia 2014

Szał zimowy trwa

Ponieważ, tak na moje oko, modny w tym sezonie kolor czerwony, zrobiłam sobie do kompletu szaliczek. Cena włóczki 7 zł + robocizna - BEZCENNE ;-)))


sobota, 15 listopada 2014

Czapka z rękawiczkami

Zrobiłam, bo mi się podobało, ale oddałam w dobre ręce ;-))) Mam nadzieję, że będzie pasowało.




 Wzór  tutaj


Inspiracja


wtorek, 4 listopada 2014

środa, 20 listopada 2013

Czapka z Dropsa


Widziałam wiele wykonań. Moje wygląda tak:

Wzór tutaj


Modelka też była zadowolona ;-)))))

Tutaj jeszcze bez pompona. Kupiłam przyrząd do ich robienia. Niestety, okazały się za małe. Szablon zrobiłam z kartonu.

Pozdrawia wszystkich, którzy tutaj zaglądają.

wtorek, 13 sierpnia 2013

Żakardów cd. ( Tams Fair Isle, Selbu).

Nadal ćwiczę doskonalenie żakardów. Rękawiczki już nie stanowią dla mnie problemu. Natomiast beretki są nadal tajemnicą. Nie zawsze wyjdzie, tak jak  bym chciała :-((((




Inspiracją do wykonania tej beretki była Kate Davies    warto także zajrzeć na jej stronę http://katedaviesdesigns.com/


Tutaj połączyłam dół poprzedniej beretki i góra ze schematu:


Kolejną beretkę robiłam już dwa razy i kolejny raz wyszła mała :-(((


 Opis wykonania w języku polskim znalazłam u Antosi  http://antosia2.blogspot.com/2010_10_01_archive.html . Antosiu dziękuję.