Przyjaciele mojego bloga

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą fair isle. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą fair isle. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 8 grudnia 2014

środa, 20 listopada 2013

poniedziałek, 11 listopada 2013

Islandzkie swetry (lopapeysa)

Sweterek islandzki dla Filipa (w Islandi Lopapeysa) 


Jest to islandzki styl swetw pochodzący około roku 1950, lub niewiele wcześniej, wykorzystując rodzimą wełnę. Charakteryzuje się okrągłym karczkiem. Swetry robione są na okrągło tzn. bez szwów. 


 Pierwszy wyszedł za duży na Filipa,



drugi miał mały otwór na głowę. Trzeba przerobić :-(((

wtorek, 13 sierpnia 2013

Żakardów cd. ( Tams Fair Isle, Selbu).

Nadal ćwiczę doskonalenie żakardów. Rękawiczki już nie stanowią dla mnie problemu. Natomiast beretki są nadal tajemnicą. Nie zawsze wyjdzie, tak jak  bym chciała :-((((




Inspiracją do wykonania tej beretki była Kate Davies    warto także zajrzeć na jej stronę http://katedaviesdesigns.com/


Tutaj połączyłam dół poprzedniej beretki i góra ze schematu:


Kolejną beretkę robiłam już dwa razy i kolejny raz wyszła mała :-(((


 Opis wykonania w języku polskim znalazłam u Antosi  http://antosia2.blogspot.com/2010_10_01_archive.html . Antosiu dziękuję.